Aktuálně

Zastupování MUDr. Švachové

Milí pacienti,

ve dnech 10. - 12. listopadu 2021 zastupujeme v naší ordinaci paní MUDr. Švachovou. Prosíme vás proto, v případě, že bude v těchto dnech v čekárně více pacientů, o trpělivost. Za laskavé pochopení vám děkujeme.

Očkování proti chřipce

Milí pacienti, očkování proti chřipce letos provádíme pro ty z vás, kteří mají nad 60 let a byli očkováni v minulém roce. Vakcinaci letos řídí a provádí MUDr. Víchová společně se sestřičkou. Zatím se nelze na toto očkování objednat přes internet (toto však do budoucna plánujeme). Látky budou k dispozici od středy 20.10.2021. Více informací získáte na naší pevné lince (v pracovní době odpoví sestřička), případně na pracovním mobilu dr. Víchové (viz kontakt). Děkujeme za pochopení.

E-RECEPTY

Milí pacienti.

Asi jste si všimli, že Vaše žádosti o e-recepty vyřizujeme později, než by jste chtěli. Je to dáno nárůstem množství jednotlivých požadavků na e-recept. Žádám vás proto, aby jste nerozdělovali své žádosti např. o šest léků na tři až pět receptů, které nám pošlete v rozmezí jednoho měsíce, ale aby jste žádosti o e-recepty posílali uváženě, optimálně jednou za tři měsíce a jen výjimečně častěji. Spočítejte si laskavě, co všechno potřebujete a sepište si své požadavky tak, abychom je v průběhu jednoho měsíce nemuseli řešit opakovaně. Děkujeme za pochopení.

KRÁDEŽE KOL PŘED ORDINACÍ

Milí pacienti.

V posledních týdnech se opakovaně stává, že někdo krade (i řádně uzamčená) kola či jejich části z prostoru před naší ordinací. Z tohoto důvodu vás žádáme, ať si svoje kola berete do prostoru čekárny, anebo je alespoň řádně uzamknete robustním zámkem včetně všech částí, které lze snadno odstranit (např. sedátko či přední kolo, které bývají zajištěné pouze na rychloupínák). Případně jezděte do ordinace auty, anebo raději choďte pěšky.

Oslovili jsme v této věci i Městskou policii a SPŠ Hranice se žádostí o povolení monitorace daného prostoru pomocí kamery s nahráváním. Jakmile obdržíme jejich souhlasné stanovisko, kamera bude nainstalována a v optimálním případě také napojena na hlídací systém MP Hranice. O dalším postupu vás budeme informovat zde. Děkujeme za pochopení a respektování tohoto doporučení. Za odcizené věci naše ordinace nijak neručí.

Nová protiepidemická opatření v naší ordinaci

Milí pacienti.

Vážíme si vaší důvery a snažíme se o maximální míru prevence šíření virových onemocnění i v rámci našeho zdravotnického zařízení. Z těchto důvodů jsme zavedli dezinfekci čekárny ordinace ozonem. Jde o reaktivní molekulu kyslíku (O3), která běžně vzniká např. při bouřce a ničí patogenní mikroorganismy. Každý den po ukončení práce v ordinaci bude prostor čekárny dezinfikován, což vy buď nebudete vnímat vůbec, anebo tuto aktivitu můžete krátkodobě vnímat jako lehce nepříjemný zápach (jako bývá v nevětrané místnosti u zaplého počítače) v ranních hodinách. Děkujeme za Vaše pochopení.

OČKOVÁNÍ proti COVID-19

Vážení pacienti,

všechny vakcíny (Astra i Johnson), které jsme měli k dispozici, jsme již využili. Aktuálně tedy nemáme vakcíny proti COVID-19 žádné, takže neočkujeme. Pokud splňujete podmínky a projevíte svůj zájem o očkování, můžeme Vás odkázat na očkovací centrum v Nemocnici Hranice, a.s. Ti z vás, kteří neobdrželi svůj Certifikát o očkování u nás a neví, jak si ho ztáhnout z internetu, si ho mohou po předchozí telef. žádosti zdarma vyzvednout u sestřičky. Jakmile se situace změní, budeme Vás o tom zde informovat.

L E T N Í___ D O V O L E N Á

Milí pacienti,

v čase letních prázdnin 2021 bude naše ordinace zavřená v následující době:

od pondělí 5.7. do pátku 16.7. (dva týdny)

od pondělí 23.8. do pátku 27.8. (jeden týden)

Zástup je v této době zajištěn u MUDr. Švachové

(adresa ordinace dr. Švachové: Náměstí 8. května 1850, Hranice, telefon: 581 601 629)

Změna v přístupu do ordinace!!!

Vážení pacienti, z důvodu nutnosti urychlit dokončení stavebních úprav koupelny jsme se rozhodli uzavřít pro vás v příštím týdnu standardní vstup do ordinace a ponechat ho pouze pro řemeslníky, kteří se na těchto pracích podílejí. Ošetřovat vás bude přes okénko ze strany ulice paní dr. Víchová. Prosím, nesnažte se vejít do ordinace běžným způsobem! Toto opatření platí pouze po dobu jednoho týdne, tj. od 22. března do 26. března 2021. Poté bude vše jako dříve. Objednávat se v dané době můžete pouze pro potřeby konzultace zdrav. stavu s paní doktorkou (máte-li nové zprávy z lék. vyšetření apod.), případně za účelem doplnění informací pro uzavření posudků... Paní doktorka nemůže z výše uvedených důvodů v ordinaci standarně vyšetřovat. Věříme, že je to takto lepší, než kdybychom si vzali týden dovolenou... Děkujeme za pochopení.

Rekonstrukce koupelny

Vážení pacienti, v brzké době budou v naší ordinaci probíhat stavební práce - rekonstrukce koupelny. Tyto práce budou spojeny se zvýšenou prašností a hlukem. Prosíme vás o laskavé pochopení a trpělivost.

Nová vyšetření v naší ordinaci

Milí pacienti, s radostí Vám sdělujeme, že již brzy budeme mít pro vás v ordinaci k dispozici kvalitní analyzátor (firmy Radiometer) na vyšetření CRP a tzv. kardiálních markerů z plné žilní krve. To nám usnadní rozhodování při nasazení antibiotik a budeme schopni kromě jiného na počkání vyloučit závažná akutní onemocnění, jako je infarkt myokardu, plicní embolie či srdeční selhání v případě, že budete mít dušnost či bolest na hrudi. Tato vyšetření budou pro pojištěnce v indikovaných případech hrazena z veřejného zdrav. pojištění. V případě, že by jste měli zájem se (v bezpříznakovém období zejm. z preventivnmích důvodů) nechat vyšetřit jako samoplátci, i to bude možné.

Stránky

E-recepty: žádáme pacienty, kteří jsou u nás dispenzarizovaní (s hypertenzí, diabetem, poruchou funkce ŠŽ...), aby pravidelně navštěvovali naši ambulanci a nenechávali si příliš dlouho předepisovat léky po telefonu bez klinického vyšetření. Kontroly mají probíhat minimálně jednou za půl roku, proto po dvou předpisech léků (tj. 2x na tři měsíce) další recept nebude vydán jinak, než v rámci řádného ambulantního vyšetření (včetně potřebných odběrů krve, moči). Děkujeme za pochopení.

Žádáme pacienty, aby do prostor čekárny a ordinace vstupovali se zakrytím úst a nosu čistou rouškou nebo respirátorem. V odběrové místnosti (u sestřičky) si pacient vydezinfikuje ruce a bude mu změřena tělesná teplota bezkontaktním teploměrem.

Pokud to nevyžaduje naléhavost Vašeho zdravotního stavu, prosíme, aby jste nerušili zdravotní sestru klepáním na dveře ordinace. Děkujeme.

Žádáme všechny naše pacienty, aby v maximální možné míře využívali k předpisu receptů a k objednání se k lékaři tento web. Telefonické žádosti a objednání jsou určeny těm nemocným, kteří nemají k dispozici internet, případně s ním neumí pracovat (zejm. senioři).

Farmaceutické reprezentanty prosíme, aby se před návštěvou ordinace laskavě objednali - optimálně přes tento web, případně telefonicky (na č. 581 602 700).

Tento web slouží i pro kontaktování lékaře v případě, že nemocný potřebuje vysvětlení, radu, doporučení, či recept a z různých důvodů (aktuální vzdálenosti či dostupnosti transportu, zdravotního stavu či epidemiologické situace) se nemůže dostat do ordinace. Prosím, využijte v takovém případě kolonku "Napište nám" a v případě potřeby přiložte oscanovanou zprávu z hospitalizace či odborného vyšetření, event. fotografii postiženého místa (okrsku kůže). Tato služba nenahrazuje kontrolní vyšetření indikované při propuštění z nemocnice!

 

Hlavní menu

Stranka | by Dr. Radut